(050) 50-50-103 Пн-Пт с 9.00 до 17.00
(068) 50-50-103 Пн-Пт с 9.00 до 17.00
trauma.ua@gmail.com

Вибір сучасної та ефективної методики лікування грижі
Опубліковано: 2016-11-12
         Вилікувати грижу черевної стінки у дорослих можна тільки хірургічним шляхом. Існують сотні методик операцій, при цьому, кожна може бути надзвичайно ефективною в руках хірурга, який володіє цією методикою.
 
     Історично, хірурги шукали оптимальний спосіб, який би давав найменшу кількість рецидивів. Сучасна хірургія гриж, з впровадженням спеціальних імплантатів - сітчастих протезів, досягла високого рівня безрецидивного лікування гриж будь-якої локалізації, незалежно від методу операції, і в даний час частота рецидивів не перевищує 5%.
 
     Однак чому ж з'являються нові методики, більш складні, що вимагають дорогого устаткування? Відповідь на питання криється в якості життя пацієнта після операції, яким раніше нехтували на користь запобігання рецидиву за всяку ціну, а пацієнти, тому, іноді жертвували деякими елементами свого комфортного самопочуття. При традиційній консервативної хірургії виконується розріз тканин живота, довжиною необхідної для повної візуалізації органів і тканин, на яких оперує хірург.
 
відкрита консервативна операція                                                   ендоскопічна пластика
 
 
 
При цьому розріз може бути досить великим, але навіть і при маленькому розрізі зберігається ризик післяопераційних ускладнень:
 
· Післяопераційний біль, який може тривати до декількох місяців,
 
· Чим більше розріз, тим значно вище ризик запалення і інфекційних ускладнень в рані - що призводить до поганого результату операції,
 
· Формування грубих, хворобливих келоїдних рубців,
 
· Порушення функції м'язів при пересіченні нервів,
 
· Обмеження фізичного навантаження до 6 місяців (саме такий строк повного зміцнення рубця),
 
· При відкритих операціях з приводу пахових гриж у чоловіків травмується сім'яний канатик, що сприяє безпліддю
 
 
 
      Неодноразово проведені дослідження довели вплив «агресивності» маніпуляцій хірурга під час операції на вираженість запальної реакції організму і тривалість післяопераційного відновлення пацієнтів. Якщо порівняти традиційні інструменти і лапароскопічні, то можна побачити, що останні в 3-5 разів менше і м'якше і, відповідно, робота хірурга з тканинами під час операції в 3-5 разів делікатніше, що в свою чергу прискорює відновлення організму і загоєння ран.
 
 
 
 
Справедливості заради варто сказати, що лапароскопічні інструменти можна порівняти з мікрохірургічними, але, на жаль, практично ніхто не виконує ними операції при грижах живота.
 
 
 
           В умовах відсутності великих ран при лапароскопічній хірургії та хірургії мініівазівних доступів, використовується одноразова доза (або зовсім не використовується) антибіотиків. Це сприяє тому, що відсутній ризик розвитку дисбактеріозу шлунково-кишкового тракту, який для пацієнтів стає іноді більшою проблемою, ніж сама операція.
 
 
 
          У шведсько-українському медичному центрі Angelholm пріоритет віддається таким методикам лікування:
 
  • · При пахвинних, стегнових грижах виконується ендоскопічна тотальна екстраперітонеального пластика гриж (TEP- total extraperitoneal patch plasty). Дана методика, поряд з перевагами лапароскопічної операції, виключає її недоліки: підвищений внутрішньочеревний тиск, за рахунок нагнітання СО2 в черевну порожнину; можливе утворення спайок черевної порожнини в місці надсеченная очеревини, і, так як це безшовна техніка, повністю виключається хронічний больовий синдром, за рахунок відсутності скріпок або швів.
  •  
  • · При пупкових грижах до 5 см в діаметрі використовується преперітонеальная пластика дефекту через мініінвазивний доступ в зоні пупка, який не залишає помітних слідів на животі, не викликає больового синдрому. Цей метод особливо популярний у пацієнтів жіночої статі і спортсменів.
  •  
  • · При поєднанні пупкової грижі і діастаза прямих м'язів живота застосовується техніка EMILOS (Endoscopic mini / less open sublay technique) - ендоскопічна мініінвазивна пластика. При цій методиці через розріз в зоні пупка повністю зміцнюється біла лінія і пупкова грижа. При цьому досягається максимально можливий косметичний ефект. Даний варіант лікування популярний у жінок після пологів.
  •  
  • · При грижах живота більше 5 см в діаметрі (або в ширину) використовується лапароскопічна IPOM методика (intraperitoneal onlay mesh) - внутрішньочеревинне розташування протеза зі спеціальним покриттям на очеревину в зоні дефекту.
 
      Строки лікування будь-якої грижі в клініці становлять 1-2 дня. Відновлення до звичайної трудової активності 1-2 тижні.
 
У шведсько-українському медичному центрі Angelholm оперуються професійні спортсмени і люди важких фізичних професій.
 
 
 
          Вибираючи спосіб лікування грижі живота, проконсультуйтеся з фахівцем в цій галузі, і спільно визначте кращий для Вас варіант. Такий підхід гарантує Вам максимальний результат і високу якість життя після лікування.