(050) 50-50-103 Пн-Пт с 9.00 до 17.00
(068) 50-50-103 Пн-Пт с 9.00 до 17.00
trauma.ua@gmail.com

Вибір сучасної та ефективної методики лікування грижі
Опубліковано: 2016-12-30
Вибір сучасної та ефективної методики лікування грижі
 
    Вилікувати грижу черевної стінки у дорослих можна тільки хірургічним шляхом. Існують сотні методик операцій, при цьому, кожна може бути надзвичайно ефективною в руках хірурга, який володіє цією методикою.      Історично, хірурги шукали оптимальний спосіб, який би надавав найменшу кількість ризиків та рецидивів. Сучасна хірургія гриж, з впровадженням спеціальних імплантатів - сітчастих протезів, досягла високого рівня безрецидивного лікування гриж будь-якої локалізації, незалежно від методу операції.
 
     Однак чому ж з'являються нові методики, більш складні, що вимагають дорогого устаткування? Відповідь на питання криється в якості життя пацієнта після операції, яким раніше нехтували на користь запобігання рецидиву за будь-яку ціну, а пацієнти, тому, іноді жертвували де-якими елементами свого комфортного самопочуття.
 
При традиційній консервативній хірургії виконується розріз тканин живота, довжиною, необхідної для повної візуалізації органів і тканин, на яких оперує хірург. При цьому розріз може бути досить великим, але навіть і при маленькому розрізі зберігається ризик післяопераційних ускладнень, а саме:
 
 післяопераційний біль, який може тривати до декількох місяців
 
 чим більше розріз, тим значно вище ризик запалення і інфекційних ускладнень в рані - що призводить до поганого результату операції
 
 формування грубих, хворобливих келоїдних рубців
 
 порушення функції м'язів при перетині нервів
 
 обмеження фізичного навантаження до 6 місяців (саме такий термін повного зміцнення рубця),
 
 при відкритих операціях з приводу пахових гриж у чоловіків травмується насіннєвий канатик, що сприяє безпліддю
 
       Неодноразово проведені дослідження довели вплив «агресивності» маніпуляцій хірурга під час операції на вираженість запальної реакції організму і тривалість післяопераційного відновлення пацієнтів. Якщо порівняти традиційні інструменти і лапароскопічні, то можна побачити, що останні в 3-5 разів менші і, відповідно, робота хірурга з тканинами під час операції в 3-5 разів делікатніша, що в свою чергу прискорює відновлення організму і загоєння ран. Лапароскопічні інструменти можна порівняти з мікрохірургічними.
 
            В умовах відсутності великих ран при лапароскопічній хірургії та хірургії мініівазівних доступів, використовується одноразова доза (або зовсім не використовується) антибіотиків. Це сприяє тому, що відсутній ризик розвитку дисбактеріозу шлунково-кишкового тракту, який для пацієнтів стає іноді більшою проблемою, ніж сама операція.
 
         У шведсько-українському медичному центрі Angelholm пріоритет надається таким методикам лікування:
 
• при пахових, стегнових грижах виконується ендоскопічна тотальна екстраперітонеальна пластика гриж (TEP- total extraperitoneal patch plasty). Дана методика, поряд з перевагами лапароскопічної операції, виключає її недоліки: відсутній підвищений внутрішньочеревний тиск; відсутня можливість утворення спайок черевної порожнини в місці надсіченн, і так як це безшовна техніка, повністю виключається хронічний больовий синдром, за рахунок відсутності скріпок або швів.
 
• при пупкових грижах до 5 см в діаметрі використовується преперітонеальна пластика дефекту через мініінвазивний доступ в зоні пупка, який не залишає помітних слідів на животі, не викликає больового синдрому. Цей метод особливо популярний у пацієнтів жіночої статі і спортсменів.
 
• при поєднанні пупкової грижі і діастаза прямих м'язів живота застосовується техніка EMILOS (Endoscopic mini / less open sublay technique) - ендоскопічна мініінвазивна пластика. При цій методиці через розріз в зоні пупка повністю зміцнюється біла лінія і пупкова грижа. При цьому досягається максимально можливий косметичний ефект. Даний варіант лікування популярний у жінок після пологів.
 
• при грижах живота більше 5 см в діаметрі (або в ширину) використовується лапароскопічна IPOM методика (intraperitoneal onlay mesh) - внутрішньочеревний розташування протеза зі спеціальним покриттям на очеревину в зоні дефекту.
 
      Терміни лікування будь-якої грижі в клініці становлять 1-2 дня. Відновлення до попередньої трудової активності 1-2 тижні.
 
У шведсько-українському медичному центрі Angelholm оперуються професійні спортсмени і люди важких фізичних професій.
 
           Вибираючи спосіб лікування грижі живота, проконсультуйтеся з фахівцем в цій галузі, і спільно визначте кращий для Вас варіант. Такий підхід гарантує Вам максимальний результат і високу якість життя після лікування.
 
Костянтин Ільїн – стронгмен, спортсмен, який вже 10 років виступає як професіонал на різних аренах світу, являючи собою гордість України. На сьогоднішній день Костянтин Ільїн найсильніша людина України, рекордсмен світу, учасник змагань на звання найсильніша людина планети та багатьох інших чемпіонатів та турнирів. Коли стала необхідність в хірургічному втручанні, серед інших клінік світу вибрав шведсько- український медичний центр “Angelholm” у Чернівцях для проведення та залишився задоволений результатом.
 
Відгук пана Ільїна та інших пацієнтів можна переглянути на сайті клініки: http://angelholm.com.ua в розділі відеовідгуки пацієнтів.
 
м. Чернівці, вул. Руська, 185-В
 
тел.. (0372) 51-58- 82, 050-50- 50-103, 068-- 50-50- 103
 
angelholm.com.ua