(050) 50-50-103 Пн-Пт с 9.00 до 17.00
(068) 50-50-103 Пн-Пт с 9.00 до 17.00
trauma.ua@gmail.com

Болять п’яти ніг. Що робити?
Опубліковано: 2016-07-26
Болять п’яти ніг. Що робити?
 
Біль у п'яті – симптом, який заподіює людині безліч незручностей. До цього схильні представники абсолютно всіх вікових категорій. Згідно з медичними показаннями,біль у п'яті може виникати з різних причин, тому займатися самолікуванням дуже небезпечно. Як тільки стала відчуватися біль у п’ятці, слід звернутися до лікаря ортопеда. Ефективний курс лікування буде призначено тільки після ретельної діагностики. 
 
Про те, що може викликати біль у п’ятах, чому ж вони болять і як з ним борються, розповідає к.м.н., завідувач ортопедо-травматологічним відділенням шведсько-украинського медичного центру Angelholm; Сергій Білик.
 
Чому болять п’яти?
 
Проблеми з п’ятами зустрічаються досить часто. В основному це повязано з порушенням обмінних процесів в органвізмі, що порушує живлення навколо п’ятки і самої п’ятки. Найчастіше п’яти болять при посиленому навантаженні на ноги - у людей, які змушені багато ходити або стояти. Страждають і люди з надмірною вагою. Причиною може болі може бути і мікротравма, а також не менш важливий момент, – це взуття. Не секрет, що взуття, котре потрапляє на український ринок часто буває неякісним. Таке взуття травмує п’яту знизу і викликає утворення таких ендостозів, які в народі ще називають відкладенням солей, і в медицині вони носять назву п’яткові шпори. Це проблеми, які серйозно турбують людей, особливо жінок.
 
Які симптоми п’яткової шпори?
 
Щодо симптоматики цієї проблеми, то перш за все, людина прокидається вранці і не може стати на п’яту, тому що боляче. Через це доводиться ставати більше на передній відділ сиопи, ходити навшпиньках, далі потроху протягом дня людина розходжується
біль затихає, та коли посидить, встає і знову відчуває біль.
 
Які ще існують захворювання п’ят?
 
Так само актуальною проблемою є підошовний фасциїт. Причини виникнення підошовного фасциїту багато в чому схожі з причинами утворення п’яткової шпори – сильні навантаження на ноги при частій ходьбі. Відбувається запальний процес фасції, що супроводжується постійними болями в п’ятах.
 
Також до нас звертаються пацієнти і з так званими ахілобурситами. Це запалення місця, де прикріплюється найбільший сухожилок нашого організму, себто пятковий сухожилок. Одна з найбільш поширених травм у спорті – запалення або розрив ахіллового сухожилля. Тоді біль виникатиме над п'ятою по задній поверхні ноги, або наслідком ураження сухожилля підошовних м'язів - в цьому випадку болі виникають в області п'яти з боку підошви - під п'ятою.
 
Як сьогодні лікують п’яти?
 
Зазвичай ми лікуємо ці речі консервативно і дуже рідко оперативно. В основному ми пропонуємо комплекс консервативної терапії, протизапальної, нестероїдної класичної, може бути підключена стероїдна, коли вводяться різноманітні уколи в зону, де є запалення.
 
Останнім часом в нашому центрі ми запровадили ударно-хвильову терапію – різновид фізіотерапії з використанням акустичних хвиль. Терапія є безболісною. Залежно від захворювання, що викликає больовий синдром і локалізації болю, лікар визначає точки впливу, на які встановлюється датчик апарату. Після чого комп'ютер прораховує необхідну частоту і інтенсивність ударних хвиль, які впливають на м'язи, кістки і сухожилля. Ця методика дає гарні результати. Пацієнти позбавляються болю.
 
В додаток до лікувальних заходів ми радимо також носити якісне ортопедичне взуття або індивідуально виготовлені устілки у взуття або ж готові силіконові вставки. Не меншу роль при лікуванні відіграє періодичний відпочинок та недопущення перевантажень. Зняти напругу і розім'яти ноги можна за допомогою спеціальних вправ.
 
Взагалі хороше якісне зручне взуття є найкращою профілактикою проблем зі стопами.
 
Сергій Вікторович Білик, к.м.н., завідувач відділення ортопедії
 
і травматології шведсько-українського медичного центру "Angelholm" 
 
вул. Руська, 185-В,
 
тел.. 51-58- 82, 050-50- 50-103
 
http://angelholm.com.ua/