(050) 50-50-103 Пн-Пт с 9.00 до 17.00
(068) 50-50-103 Пн-Пт с 9.00 до 17.00
trauma.ua@gmail.com

Відеоендоскопічна (лапароскопічна) хірургія

Лапароскопічна хірургія – хірургія нового часу

В шведсько-українському медичному центрі “Angelholm” проводиться:

·        Лікування жовчнокам'яної хвороби - лапароскопічна холецистектомія

·        Хірургія грижової хвороби - лапароскопічне видалення грижі

·        Діагностична лапароскопія – можливість візуального обстеження органів черевної порожнини без розрізу

·        Лікування злукової (спайкової) хвороби кишечнику – лапароскопічний адгеолізіс

·        Лапароскопічно асистовані операції – один етап операції виконується під відео контролем, а другий — відкритим традиційним способом після невеликого розрізу черевної стінки.

·        Відеоендоскопічне видалення поліпів шлунково-кишкового тракту (шлунку, прямої та ободової кишки)

Вперше в 1987 р. у Ліоні (Франція) Philip Mouret виконав видалення жовчного міхура під контролем оптичної техніки - лапароскопічну холецистектомію. Це був початок ери бурхливого розвитку відеоендоскопії, найяскравішим представником якого є

лапароскопічна хірургія.

 

Протягом більше ніж 20 років лапароскопія довела не тільки своє право на існування, але тепер, коли науково-технічний прогрес в малоінвазивній хірургії рухається вперед, навіть найзапекліші скептики вважають лапароскопічну хірургію "золотим стандартом" в лікуванні деяких захворювань черевної порожнини, без якої неможливо уявити сучасну хірургічну службу.

На жаль, в українській хірургії виробилася думка про дешевизну відкритих хірургічних операцій. Омана хірургів підтримується десятиліттями незмінними старими хірургічними інструментами та апаратами. На щастя, багато організаторів охорони здоров'я, в тому числи керівники нашого центру, стали розуміти, що немає дешевої і одночасно ефективної хірургії. Тому наш центр має всі необхідне, щоб відповідати сучасним стандартам хірургії новітніх технологій.

Основні переваги лапароскопічної хірургії:

Мала травматичність, що проявляється у вигляді зниження післяопераційного болю, швидкого (1-2 доби) відновлення фізіологічних функцій, зниження ризику утворення післяопераційних спайок.

Максимальна візуалізація органів. Під час лапароскопії, зображення набагато більше, ніж те, що бачить хірург очима (сучасна лапароскопічна апаратура дає збільшення до 40 разів, тобто операція виконується майже, як під мікроскопом). До того ж, сучасна оптика дозволяє дивитися на об'єкт операції під різними кутами з різних сторін, що дає набагато більшу можливість огляду, ніж при традиційних операціях.

Короткий період госпіталізації. Післяопераційний період часто обмежується перебуванням в хірургічному стаціонарі на протязі 1 доби.

Зниження терміну втрати працездатності від 2 до 5 разів.

Косметичний ефект. Сліди від 5-10 мм проколів не порівняти з рубцями, що залишилися після традиційних "відкритих" операцій.

Зменшення ризику розвитку післяопераційних гриж за рахунок відсутності широкого розтину тканин.

Економічна ефективність. Хоча вартість операції вище, лікування виявляється більш рентабельним за рахунок економії медикаментів, зменшення тривалості періоду госпіталізації і термінів реабілітації пацієнта.

 

СУТЬ МЕТОДУ:

Метод полягає в тому, що через маленькі проколи в порожнину тіла вводяться тонкі довгі інструменти, і під контролем мініатюрної відеокамери виконуються маніпуляції, для лікування того чи іншого хірургічного захворювання (наприклад, видалення жовчного міхура, кісти яєчника або грижі). Операції виконуються під наркозом. Уражені органи або їх патологічні частини витягуються з черевної порожнини через невеликий косметичний розріз. Після цього шкірні проколи закриваються і операція закінчується.

Таким чином, Лапароскопічні операції дозволяють поєднувати прогресивний хірургічний доступ з найсучаснішими технологічними рішеннями, які постійно підвищують надійність, ефективність і безпеку операцій.