A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 3835

Filename: models/mcategories.php

Line Number: 263

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 3835

Filename: models/mcategories.php

Line Number: 263

Артроскопічна пластика передньої хрестоподібної зв'язки - клініка Angelholm.
(050) 50-50-103 Пн-Пт с 9.00 до 17.00
(068) 50-50-103 Пн-Пт с 9.00 до 17.00
trauma.ua@gmail.com

            Наступним по частоті є більш важке пошкодження коліна – розрив передньої хрещатої зв’язки. Найчастіше він виникає у спортсменів та молодих активних людей при падіннях з висоти або на швидкості: з мотоцикла, на лижах, під час командних спортивних ігор, а також при сильному обертанні на фіксованій нозі. Розрив передньої хрещатої зв’язки часто супроводжується розривом одного або обох менісків та значним крововиливом в суглоб.

            Типові ознаки свіжого розриву — це біль в коліні та його сильний набряк, через який обмежується розгинання та згинання в коліні. Ознаки старого розриву – відчуття нестабільності в коліні, зокрема при ходьбі сходами, під час бігу, спортивних занять, танців.

            Розірвана зв’язка не підлягає ушиванню. Лікування свіжого розриву неоперативне – спокій, холод та протизапальні ліки в перші дні з наступною розробкою рухів та активними вправами на зміцнення розгиначів коліна. Якщо після такого лікування стабільність у коліні лишається незадовільною, виконують артроскопічну операцію реконструкції передньої хрещатої зв’язки: через невеликі розрізи забирають частину власної зв’язки надколінка з місцями її прикріплення до кістки або сухожилки м’язів задньої групи стегна, які під контролем артроскопа вкладають на місце передньої хрещатої зв’язки та фіксують двома гвинтами. Після операції вже наступного дня можна ходити, наступаючи на оперовану ногу. Через 3-7 днів пацієнт повертається додому. Через 2-3 тижні можна виходити на роботу, яка не включає фізичного навантаження. Хоча відновлення рухів у коліні та щоденної активності наступає швидко, оперовану зв’язку не можна навантажувати щонайменше 3 місяці після операції. Таким чином, до спортивних ігор або лижних спусків можна повернутися лише через 6-9 місяців.