(050) 50-50-103 Пн-Пт с 9.00 до 17.00
(068) 50-50-103 Пн-Пт с 9.00 до 17.00
trauma.ua@gmail.com 

Часом доводиться робити вибір, який з продуктів з'їсти. Перевагу тій чи іншій страві доводиться віддавати з тієї причини, що шлунок періодично підводить, починає хворіти. Без ретельного обстеження не завжди можна поставити правильний діагноз. Для того щоб обстежити органи травлення, іноді доводиться робити гастроскопію. Детальніше про цей спосіб дослідження – у статті лікаря-ендоскопіста вищої категорії Шведсько – Українського медичного  центру “ANGELHOLM” Гоменюка  Богдана Сидоровича .

Поговоримо про процедуру

Погодьтеся, перш ніж відправитися на обстеження, варто хоч трохи дізнатися про те, що вас чекає. Езофагогастродуоденоскопія – це метод дослідження слизової оболонки верхніх відділів травного тракту, а саме: стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки – за допомогою ендоскопічного устаткування. Цей метод має два напрямки: діагностичний і терапевтичний (лікувальний).

 

Виглядає він як довга, тонка трубка, називається «гастроскоп». Отримане зображення передається на екран телевізора. Воно чітке і детальне. Якщо буде потрібно, його можна роздрукувати за допомогою принтера. Процедуру проводять акуратно і обережно.

 

Відразу варто сказати, що процедура безболісна, але не дуже приємна. Іноді, щоб пацієнт переніс її легко, йому даються седативні засоби. Але не завжди це варто робити. Після їх прийому не можна водити машину і навряд чи вийде займатися тією роботою, яка вимагає високої концентрації уваги.

 

В даний час гастроскопія - це самий інформативний спосіб діагностики захворювань органів травлення.

 

Для чого потрібна процедура

-Вона дає можливість фахівцеві ретельно вивчити слизову оболонку шлунка. Виявити всі запальні процеси,  пошкодження і пухлини.

-Вона дозволяє зробити фотографії слизової оболонки шлунка і взяти зразок. Отримане зображення можна записати для того, щоб надалі стежити за зміною стану здоров”я пацієнта.

-Дає можливість точно поставити діагноз. іноді захворювання мають однакові симптоми. Завдяки цьому способу можна виявити небезпечне захворювання.

-За допомогою цієї процедури проводяться деякі лікувальні заходи: витягується чужерідне тіло, зупиняються кровотечі, видаляються пухлини і поліпи. Вводяться лікарські препарати.

Гастроскопія - це необхідна процедура при захворюваннях органів травлення. Вона допоможе діагностувати захворювання на початковій стадії.

 

Коли призначається гастроскопія

Процедуру необхідно проводити при наступних симптомах:

-печія, відрижка, утруднене ковтання;

-нудота, блювота;

-біль в животі;

-вздуття;

-діарея;

-пронос;

Гастроскопія повинна проводитися негайно, якщо:

-біль не припиняється кілька днів;

-відсутність апетиту;

-втрата ваги;

-зміни в аналізі крові ;

-мають місце біль і труднощі при ковтанні.

Процедура проводиться терміново при:

-блювоті зі слідами крові або чорного кольору;

-постійному рідкому або дегтеподібному стільці;

-слабкості;

-різкого болю в області шлунка.

Ну і, звичайно, гастроскопія - це процедура, яка повинна проводитися для профілактики захворювань органів травлення тим:

-кому більше сорока п'яти років;

-у кого найближчі родичі хворіли на рак шлунково-кишкового тракту;

-у кого раніше діагностувалося передпухлинний стан.

Виконується дане обстеження і перед операцією.

Як бачите, показань для гастроскопії дуже багато. Даний вид обстеження в даний час застосовується досить часто.

Гастроскопія завжди робиться натщесерце, щоб запобігти блювотного рефлексу.

 

Механізм проведення процедури

Як вже було сказано вище, гастроскопія, відгуки теж про це свідчать, - процедура безболісна, але неприємна. Тому перше, що повинен зробити фахівець - роз'яснити пацієнту, як все буде відбуватися.

Не секрет, що людський організм налаштований на те, щоб відторгати все чужорідні тіла. Але в даний час існує спосіб, який може впоратися з таким рефлексом: використовуються препарати, які сприяють зниженню чутливості горла.

Після того як ви налаштувалися на обстеження, вам пропонують лягти на лівий бік, повністю розслабляєтесь, і робите великий ковток. Разом з цим ковтком, не пошкоджуючи ніяких анатомічних структур всередину вводитьсяз зонд.

Гастроскопія - процедура, спрямована на надання допомоги людині. І якщо будуть дотримані всі рекомендації, діагноз буде поставлений правильно, і лікування буде призначено вчасно. При необхідності під час огляду береться зразок тканин шлунка. Після обстеження ви можете спокійно відправлятися додому.

 

Що кажуть люди про процедуру

Іноді можна дуже довго «збиратися», щоб зважитися на таку процедуру, як гастроскопія. Відгуки колишніх пацієнтів - це те, що підштовхне вас відправитися до лікаря. Як кажуть, у кожного своя думка.

-Одні твердять, що нічого страшного в цій процедурі немає. Обстеження проводиться  дуже швидко, біль відсутній взагалі. Одним словом, все залежить від лікаря. Якщо він грамотний, то огляд пройде добре.

-Деякі кажуть, що найкраще скористатися спеціальним засобом, завдяки якому блювотний рефлекс повністю пропадає.

-Існує й така думка, що потерпіти пару хвилин зовсім неважко. Можна навіть обійтися без всякого лідокаїну. Після процедури відчуваєш себе непогано. Трохи пощипує в горлі, але проходить швидко.

-Є й такі пацієнти, які пройшли це обстеження уві сні. Нічого не бачиш і не відчуваєш. Прокидаєшся тільки тоді, коли дістають обмежувач закривання щелепи. 

 

 Висновок

Припустимо, ви вирішили вдатися до обстеження. Залишилося вирішити одне питання. Де зробити гастроскопію? Обов'язково звертайте увагу на обладнання. Ну і, звичайно, грамотні і кваліфіковані фахівці - це одне з найголовніших умов у пошуках клініки для проходження огляду.

В клініці « Ангельхольм» ви маєте змогу провести всі вище  згадані обстеження

на найновішому обладнанні.