(050) 50-50-103 Пн-Пт с 9.00 до 17.00
(068) 50-50-103 Пн-Пт с 9.00 до 17.00
trauma.ua@gmail.com

Міжхребцева грижа - серйозне захворювання хребта, причиною якого є недостатнє харчування міжхребцевого диска, що провокує його розрив і вихід вмісту в спинномозковий канал. Подібне явище призводить до болів в спині, запальним процесам і ущемлення нервових закінчень.

Причиною виникнення грижі міжхребцевого диска може стати травма хребта, надмірні фізичні навантаження або вікові зміни.


 

Симптоми грижі міжхребцевого диска

         Грижа міжхребцевого диска проявляється, в основному, у вигляді болю в спині. Місце локалізації болю залежить від місця розташування грижі: при грижі поперекового відділу хребта біль буде сфокусована в нижній частині спини і віддавати («стріляти») в ногу. Можливо навіть часткове оніміння ноги, що йде від стегна до стопи. Грижа верхнього відділу хребта характеризується болями у верхній частині спини, що віддають у руку і плече. При будь-якому виді міжхребцевої грижі біль носить гострий характер і виникає несподівано, при різкому нахилі або повороті. Також знижується загальна рухливість хребта.

         Можливі запаморочення (особливо за наявності грижі верхнього відділу спини), незначний підйом температури, ускладненість дихання і загальна слабкість. Міжхребцева грижа шийного відділу також характеризується постійними головними болями і болем у основі шиї.

  

Лікування міжхребцевої грижі

         Діагностика грижі міжхребцевого диска проводиться лікарем-невропатологом з використанням комп'ютерної томографії. Проведення комплексного обстеження важливо для одержання загальної картини захворювання та призначення індивідуально підібраного лікування міжхребцевої грижі. Будь-який курс лікування міжхребцевої грижі включає в себе прийом болезаспокійливих препаратів та протизапальних засобів. Також рекомендується прийом ліків, що знімають м'язові спазми. Хірургічне лікування (операція міжхребцевої грижі) показано тільки в тих випадках, коли консервативне лікування не дало яскраво виражених позитивних результатів. Операція міжхребцевої грижі проводиться, в основному, за наявності грижі в шийному відділі: розвиток захворювання може призвести до інвалідності та часткової або навіть повної втрати рухової здібності. Крім того, при видаленні міжхребцевої грижі операція не усуває причину захворювання, тому висока ймовірність рецидивів.

         На сьогоднішній день існує багато методик безопераційного лікування міжхребцевої грижі, які, при комплексному застосуванні, дають позитивні результати. Основним методом лікування є витягування (тракція) хребта, в поєднанні з рефлексотерапією, фізіопроцедурами і мануальною терапією.


У шведсько- українському медичному центрі «Angelhplm» лікування гриж міжхребцевих дісмков проводиться на сучасному рівні:

·        катетер - метод (епідуральний адгезіоліз) - ефективний неоперативний метод лікування, який дозволяє позбутися больового синдрому та видужати шляхом підведення катетера (без розрізу шкіри) до грижі міжхребцевого диска.

·        Мікрохірургічна декомпресія полягає у вивільненні нерва від здавлення і видалення грижі хірургічним шляхом.

·        Стабілізуючі операції на хребті при нестабільності або зміщенні хребців (лістез), коли виникає звуження хребетного каналу, здавлювання нервів або значна біль у спині.

·        Черезшкірна нуклеотомія - безпечний малотравматичний хіріргічний метод лікування гриж міжхребцевих дисків.

·        Ендоскопічна хірургія хребта.

 

Хірургічне лікування міжхребцевої грижі.

Операція з хірургічного видалення грижі показана в наступних випадках:

·        існує небезпека розвитку неврологічних порушень (при цьому коли пацієнт відчуває сильні болі)

·        грижа поперекового відділу хребта може зажадати екстреної операції, якщо вона викликає у пацієнта постійно посилюються болі в нижніх частинах живота і стегон або в районі гомілки, а також нетримання сечі (при кашлі) і зниження потенції (у чоловіків).

         Операції з видалення грижі міжхребцевого диска проводяться за допомогою мікрохірургічної (мікродискектомія) або ендоскопічної методики. Операції проводяться під загальним наркозом і дозволяють здійснити мінімальне хірургічне втручання чітко в пошкодженій області, не зачіпаючи навколишні тканини. Час операції з видалення грижі міжхребцевого диска - до двох годин. Реабілітаційний період в стаціонарі при мікродискектомії складає близько тижня, а вже через три тижні пацієнт може повернутися до нормальної життєдіяльності. При ендоскопічній операції міжхребцевої грижі хворий проводить у стаціонарі три дні. Термін повної реабілітації - тиждень.

 

Післяопераційна реабілітація

         Після проведення операції з видалення міжхребцевої грижі пацієнту слід дотримуватися деяких обмежень. Протягом двох місяців після операції міжхребцевої грижі поперекового відділу рекомендується носити коригувальний корсет для формування правильної постави. Протягом трьох місяців після операції небажано проводити довгий час за кермом автомобіля або сидіти у громадському транспорті (так як в цьому випадку хребет піддається додатковому впливу постійних вібрацій). Рекомендується протягом трьох-чотирьох місяців не піднімати важкостей (вагою більше 5 кг) і щодня відпочивати в положенні лежачи 2-3 рази на день по 30 хвилин. Після операції з видалення міжхребцевої грижі (особливо грижі поперекового відділу) протягом 3-4 місяців не можна займатися ігровими видами спорту (футбол, волейбол, теніс та ін), а також їздити на велосипеді і верхи. Пацієнтам, які пройшли операцію з видалення міжхребцевої грижі поперекового відділу, лікування та реабілітаційний курс для повного відновлення рекомендується продовжити до шести місяців. На час реабілітаційного періоду рекомендується кинути палити і не вживати алкогольні напої.