(050) 50-50-103 Пн-Пт с 9.00 до 17.00
(068) 50-50-103 Пн-Пт с 9.00 до 17.00
trauma.ua@gmail.com

Лікування переломів може проводитися в стаціонарних умовах. У нашій клініці є всі необхідні умови для максимально швидкого лікування переломів і наступних реабілітаційних процедур. Лікарі шведсько-українського медичного центру «Angelholm» допоможуть позбутися від наслідків травм, усунуть можливі дефекти. У нашій клініці є все необхідне обладнання для максимально швидкої реабілітації. Ваш лікуючий лікар розробить для Вас індивідуальний реабілітаційний курс, що включає, за необхідності, фізіопроцедури, лікувальну фізкультуру і т. д.(Картинка)

У клініці «Angelholm» проводяться різні види операцій при лікуванні переломів та їхніх наслідків:

·        операції з корекції осі і довжини кінцівки

·        лікування хибних суглобів

·        корегуючі операції при деформаціях гомілки і стопи

·        оперативне лікування доброякісних пухлин кісток і суглобів

 

Перед початком лікування проводиться комплексна діагностика, що дозволяє вибрати найбільш ефективний метод лікування: консервативний або оперативний. При використанні консервативної методики застосовуються тільки найсучасніші полімерні перев'язувальні і фіксаційні матеріали. (Картинка)

Операції проводяться під наркозом. Вид знеболювання підбирається лікарем-анестезіологом індивідуально для кожного пацієнта, з урахуванням його загального стану. Хірургічне лікування здійснюється малотравматичними методами. Для фіксації уламків кісток використовуються штифти і пластини тільки з високоякісних, повністю інертних матеріалів.У клініці працює реанімаційне відділення, що дозволяє контролювати стан хворого після проведення операції. (Посилання на розділ «реанімація).

Ті, хто опинився поряд з пацієнтом, який отримав травму, можуть тільки надати першу допомогу і допомогти йому дістатися до лікарні. Спроби самостійно впоратися з переломами нерідко призводять до неправильного зрощення кісток, їх деформації, попаданню осколків в м'які тканини з подальшим ускладненням.

 

Консервативне лікування переломів кісток.

Одним із найпоширеніших напрямків консервативного лікування є закрита репозиція кісток і фіксація уламків жорсткою пов'язкою (гіпсом). Дана методика лікування застосовується найчастіше у випадках закритих переломів кінцівок (наприклад, кисті, пальця, ноги та ін.) і при відсутності ускладнень.

Однак при наявності складного, осколкового перелому зі зміщенням або перелому шийки стегна або самої стегнової кістки буває необхідно лікування методом скелетного розтягування.

Під місцевою анестезією пошкоджені кістки фіксуються спицями або штифтами, потім кінцівка закріплюється в потрібному положенні за допомогою спеціального апарату (шина Белера), до якого підвішується вантаж. (Фотографія пацієнта на розтяжці)

Вага вантажу зазвичай становить близько 10 кг, потім навантаження поступово зменшують. Також скелетне розтягнення застосовується як метод передопераційного лікування при переломі стегнової кістки і шийки стегна.

 

Оперативне лікування переломів кісток

Оперативне лікування переломів здійснюється під місцевою анестезією або загальним наркозом. Під час проведення операції виробляється репозиція (зіставлення) кісткових відламків і фіксації їх за допомогою пластин або штифтів. Всі використовувані пристосування виготовлені з високоміцних інертних сплавів: найчастіше, на основі титану.

Після зрощування кісток фіксуючі пристосування зазвичай видаляються. Однак при операційному лікуванні переломів у літніх людей проводити повторну операцію не рекомендується через можливі ускладнення і вікові обмеженя.

Штифти і пластини встановлюються найчастіше при наявності великої кількості уламків кісток. Даний метод лікування застосовується при складних переломах кінцівок (ноги або руки), при переломах шийки стегна або стегнової кістки і в деяких інших випадках. Оперативне лікування переломів істотно скорочує відновний період. Воно рекомендовано літнім людям в тих випадках, коли через наявність хронічних захворювань їм протипоказаний тривалий постільний режим. (Картинка)

 

Реабілітаційне лікування після переломів.

Лікування переломів спрямоване не тільки на зрощення кісток, а й на повне відновлення рухової активності і нормального функціонування пошкодженої частини тіла.

Саме тому після відновлення анатомічної структури кістки необхідно проводити реабілітаційне лікування після переломів, яке включає в себе цілий комплекс процедур. Для нормального функціонування м'язів і зрослої кістки обов'язково призначається курс лікувальної фізкультури, який індивідуально розробляється лікуючим лікарем з урахуванням як складності перелому, так і загального стану здоров'я пацієнта. Також лікування після перелому включає в себе курс фізіопроцедур, які призначаються хірургом індивідуально.

(картинка)

 

Реабілітація.

У шведсько-українському медичному центрі «Angelholm» на гідному рівні проводиться післяопераційна реабілітація хворих, заснована на методиках, що поєднують досвід шведських і українських фахівців. Спеціальний набір програм відновного лікування забезпечує індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Завдяки сучасному обладнанню ефективно використовуються методи прессотерапии, СРМ-терапії, лазеротерапії, електростимуляції, магнітотерапії та інші.

(Фотографії паціентів під час реабілітації).

Пресотерапія - (імпульсна баротерапія) - це механічний лімфодренаж, який забезпечується почерговим впливом на лімфатичну систему компресії і вакууму.

Пресотерапія - є одним з ефективних методів для

·        профілактики тромбозу та післяопераційного набряку

·        для поліпшення крово- і лімфообігу

·        для відновлення водного балансу

(Пацієнт на прессотерапии)

Ефекти прессотерапії:

·        судинорозширювальний

·        виведення з організму надлишкової рідини і шкідливих речовин

·        відновлення водного балансу

·        нормалізація циркуляції лімфи і міжклітинної рідини

·        поліпшення венозного кровообігу

·        активізація обмінних процесів в клітинах шкіри

·        релаксуючий

Показання до прессотерапії:

·        порушення лімфатичної циркуляції (лімфотичні набряки)

·        післяопераційні і посттравматичні набряки

·        профілактика тромбозу вен, варикозної хвороби

·        хронічна венозна недостатність

·        стійке напруження м'язів

Переваги прессотерапії:

·        всього одна процедура заміняє від 15 до 20 сеансів ручного масажу

·        процедура є методом вибору для пацієнтів, яким протипоказана електроміостимуляція, ультразвук або ручний масаж

·        стимулює захисні сили організму.

(Пацієнт на СРМ-терапії)

СРМ - терапія (Continuous Passive Motion) - безперервний пасивний рух - це сучасний метод механотерапії, спрямований на відновлення руху в суглобі після операції (остеосинтез або ендопротезування).

Методично повторювані ритмічні рухи, що виконуються хворим на механотерапевтичних апаратах, прискорюють процес відновлення порушеної рухової функції. Вправи на апараті виконуються із заданою швидкістю і заданим навантаженням.

 

Переваги СРМ-терапії:

·        ранній початок відновлення

·        поліпшення венозної динаміки

·        прискорює загоєння рани

·        практично безболісна процедура

При вправах на механотерапевтичних апаратах необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

·        правильної постановки кінцівки на апараті (вісь руху апарата повинна збігатися з віссю суглоба, на якому проводиться вправа)

·        правильне вихідне положення вільних сегментів кінцівки (дотримання фізіологічного положення)

·        правильну фіксацію сегмента працюючої кінцівки (виключення супутніх рухів)

·        правильне дозування (поступове збільшення навантаження у міру наростання амплітуди руху в суглобі, підвищення м'язової сили)

Показання до СРМ-терапії:

·        наслідки захворювань і пошкоджень органів руху (тугопорухість в суглобах, м'язові контрактури, рубцеві зрощення м'яких тканин і т. д.)

·        порізи, паралічі

·        ожиріння.

 

(Пацієнт на міостімуляциі)

Електроміостімуляція (міонейростимуляція, міостимуляция) - метод відновного лікування, в основі якого лежить скорочення м'язів під дією електричного імпульсного струму.

Ефекти електростимуляції:

·        на м'язовому рівні: відновлення тонусу м'язів, нарощування м'язової маси

·        на судинному рівні: активація кровообігу і лімфотоку в місці дії

·        зменшення набряків

·        на рівні жирової клітини: локальний ліполіз

·        загальна дія на організм: поліпшення функціонального стану нервової та ендокринної систем, активізація обміну речовин, ліполізу і кровообігу

Показання до електростимуляції:

·        атрофія м'язів, гіпотрофія м'язів (нормалізація скоротливої здатності і тонусу м'язів)

·        порушення кровообігу, лімфовідтоку (ліквідація набряків м'яких тканин) і іннервації

·        використовується для знеболювання

·        відновлення зниженої провідності нервових стовбурів

·        відновлення рухових навичок при захворюваннях опорно-рухового апарату

·        захворювання суглобів

(Фотографія доктора, який проводить процедури з пацієнтами)

 

Матеріали з буклету «Ваш новий колінний суглоб»

 

 

Матеріали з буклету «Ваш новий тазостегновий суглоб»

 

Матеріали з буклету «Ваш здоровий хребет»