(050) 50-50-103 Пн-Пт с 9.00 до 17.00
(068) 50-50-103 Пн-Пт с 9.00 до 17.00
trauma.ua@gmail.com

«Золотий стандарт» діагностики – коронарографія та стентування судин серця відтепер у Чернівцях
Опубликовано:
Хвороби серцево-судинної системи у сучасному світі називають проблемою №1. Не винятком є й Україна та Чернівецька область зокрема. За статистикою, в Україні щороку від серцево-судинних захворювань помирають приблизно 500 тисяч людей, тобто близько 1370 українців  щодня.  Показникисмертності при гострому інфаркті міокарда в Україні становлять 30-35%, хоча в Європі вони значно менші, оскільки там налагоджена і працює сучасна система надання  ургентної  допомоги кардіологічним хворим. Ішемічна хвороба серця – одна з найчастіших причин передчасної смерті. Однак цього можна уникнути, якщо вчасно обстежуватися.
 
–  Що є причиною розвитку інфаркту ?
–  Найчастішою  причиноюрозвитку інфаркту міокарда – є ішемічна хвороба серця, – пояснює  В’ячеслав  КАМ’ЯНЧЕНКО, лікар вищої категорії ,  завідувач відділення інтервенційної кардіології шведсько - українського медичного центру « Angelholm ». – Ішемічна хвороба серця виникає внаслідок порушення кровопостачання в коронарних судинах, що призводить до недостатнього кровопостачання серцевого м’яза. Внаслідок появи атеро-склеротичної бляшки просвіт судини звужується, що проявляється болем у ділянці серця під час фізичного напруження. Стрес, різке підвищення артеріального тиску, надмірне фізичне навантаження призводять до розриву атеросклеротичної бляшки і розвитку інфаркту міокарда внаслідок раптового припинення кровопостачання серцевого м’яза.
–  Які основні ознаки серцевих захворювань і які методи діагностики допоможуть поставити точний діагноз ?
– Біль в грудях, або задуха, яка виникає під час фізичного навантаженя, часто є ознакою небезпечного серцевого захворювання – ішемічної хвороби серця (ІХС). Таким пацієнтам необхідно обстежитися у кардіолога. На сьогодні доступними є сучасні методи діагностики, які дозволять кардіологу підтвердити або спростувати цей діагноз. «Золотим стандартом» діагностики цього поширеного захворювання є  коронарографія . Метод грунтується на рентгенівському дослідженні судин серця, заповнених контрастною речовиною. Обстеження дозволяє визначити місце, ступінь і довжину пошкодження коронарних артерій. Результати коронарографії дозволяють зорієнтувати кардіолога і пацієнта щодо наявності або відсутності захворювання, його стадії та визначити оптимальний метод подальшого лікування. На певних стадіях захворювання прийом ліків стає малоефективним і коронарографічне обстеження дозволяє визначити необхідність хірургічного лікування судин серця. Деяка частина пацієнтів вимагає такого лікування в терміновому порядку для запобігання раптової серцевої смерті. Крім того, коронарографія дозволяє визначитися з оптимальним методом хірургічного лікування – шунтування або стентування. Вчасно проведене хірургічне лікування дозволяє повернути пацієнта до активного життя, зменшити або відмовитись від прийому ліків, а в деяких випадках врятувати життя.
–  А що таке стентування 
–  Стентування коронарних артерій — це метод відновлення кровопостачання,  що  проводиться у тій самій лабораторії, що й коронарографія. Суть методу – у встановленні високотехнологічної конструкції – коронарного стента – у вражену ділянку артерії. Стент підбирають індивідуально для пацієнта на підставі результату коронарографії. Він забезпечує відкриття й підтримання прохідності артерії. Встановлення стента дозволяє запобігти інфаркту міокарда.
–  Де можна пройти коронарографію та стентування?
– У Чернівецькій області сучасний ангіограф, на якому мож-на виконати коронарографію та стентування, знаходиться тільки у відділенні інтервенційної кардіології  шведсько-українського медичного центру «Angelholm», у приміщенні обласного кардіо-диспансеру.
–  Що би Ви порадили нашим читачам ,  щоб уникнути подібних проблем?
– Будьте уважними до свого серця! Якщо ви почали відчувати пекучий стискаючий або давлячий біль у ділянці грудної клітки, якщо болі збільшуються, особливо, при фізичному або при емоційному навантаженні, якщо болі віддають в плече, спину, ліву або праву руку, шию і навіть щелепу — обов’язково зверніться за консультацією до кардіолога. Пам’ятайте! Інфаркт міокарда не може розвинутися без причин. Вчасне звернення
до лікаря, повноцінне обстеження та лікування допоможе вам уникнути серйозних проблем із серцем та продовжити повноцінне життя. Якщо у вас був інфаркт міокарда, то для того, щоб уникнути повторного, вам обов’язково необхідного рекомендована коронарографія. На підставі результату обстеження та оцінки ступеня пошкодження судин, лікар визначить метод відновлення  кровопостачання серцевого м’яза і надасть Вам конкретні рекомендації щодо подальшого лікування. Отже, сучасне обладнання відділення інтервенційної кардіології, високий професіоналізм фахівців, які в ньому працюють, індивідуальний підхід до кожного пацієнта, умови перебування та рівень обслуговування у шведсько-українському  медичному  центрі «Angelholm» дозволяють повертати хворим радість повноцінного життя, попереджати можливість інвалідності та дуже часто просто рятують життя. Звертайтесь. Тут вам радо допоможуть.
 
Докладніше  дізнавайтесь  за
тел.(0372) 905-205 та на сайті:
angelholm.com.ua
Адреса  медичного  центру:
м.Чернівці, вул.Героїв Майдану,
230 (колишня Червоноармійська),
приміщення кардіодиспансеру
 
Розмову вела Тетяна Халявка