(050) 50-50-103 Пн-Пт с 9.00 до 17.00
(068) 50-50-103 Пн-Пт с 9.00 до 17.00
trauma.ua@gmail.com

Здоров’я – найцінніший скарб...Газета "Погляд"
Опубликовано:

          Коли проблем дуже багато, ми, як пра-вило, намагаємося вирішити найваж-ливіші, а інші «зачекають до кращих часів». На жаль, проблеми власного здоров’я на тлі кризових страхів здаються не надто серйозними та невідкладними, і ми залишаємо їх на потім. Розплата за таку нерозсудливість не примушує себе довго чекати. Рак товстої кишки займає друге місце серед усіх онкозахворювань у жінок та третє місце у чоловіків. У зв’язку з інтимністю ділянки та сором’язливістю пацієнтів, захворювання прямої та ободової кишки за останній час сильно зросли. Що ж робити і як розірвати замкнуте коло? Все просто. Необхідно вибрати медичну установу та досвідченого лікаря, якому Ви будете довіряти.
         Сьогодні наш співрозмовник лікар-проктолог вищої категорії шведсько-українського медичного центру «Angelholm», фахівець з багатолітнім досвідом роботи, кандидат медичних наук, доцент – Андрій Володимирович Бочаров.
– Від чого залежить правильне лікування проктологічних хвороб?
– Звичайно ж, лікування проктологічних хвороб, як і інших, безпосередньо залежить від своєчасної діагностики. Чим раніше виявити захворювання, тим ефективніше буде його лікування. Я б сказав, що хворобу необхідно виявити та попередити на найбільш ранніх етапах її проявів, щоб вона не встигла розвинутися у велику проблему. Тому, враховуючи постійно зростаючу актуальність та серйозність проктологічних захворювань, вважаю за необхідне і наполегливо рекомен-дую проходити профілактичні огляди, а при необхідності своєчасне лікуван-ня у лікаря-проктолога.

– Чи є так звана«група ризику», в кого розвиток цих хвороб найбільш вірогідний? Кому в першу чергу  необхідно  проходити  профілактичні огляди?

– Сучасний ритм і спосіб життя, спад-ковість вводять в групу ризику практично кожну людину, адже тривале сидіння або важка фізична праця, наявність закрепів чи проносів (нерідко  чергуються між собою), болі чи здуття живота (та інші прояви диспепсії кишечнику), запальні та вірусні захворювання анальної та перианальної ділянок – переважно і є причиною багатьох проктологічних хвороб, зокрема геморою, анальної тріщини, гострого чи хронічного запалення прямої кишки, навколопрямокишкової клітковини, крижо-куприкової ділянки, ректоцеле 
(порушень нормальної архітектоніки тазового дна у жінок), конділоматозу, ерозивного проктосигмоіідиту, неспецифічного виразкового коліту, хвороби Крона, поодиноких чи множинних 
поліпів товстої кишки, дифузного сімейного поліпозу, пухлин товстої кишки (добро- та злоякісних). Крім цього, наша екологія, культура (скоріше, у більшості випадків, її відсутність) хар-чування, часті і тривалі стреси — все це негативно впливає на стан нашого здоров’я. Варто відзначити, що у всіх розвинених країнах світу на сьогодні день проводять обов’язкове прокто-логічнеобстеження людей віком від 40 років (а на практиці є дуже багато випадків проктологічних хвороб уже у віці після 20 років), щоб якомога раніше виявити можливе захворювання і вчасно розпочати його лікування, не доводячи до серйозних наслідків, адже всім зрозуміло, що, наприклад, на стадії поліпа лікування проходить набагато легше для пацієнта, аніж на 
стадії пухлини.
– Які  симптоми  можуть  стати «дзвіночком», який  нагадає,  що необхідно звернутися до проктолога?
– При болях, появі крові чи слизу під час акту дефекації, зуді в анальній ділянці, закрепах чи проносах (їх чергуванні), метеоризмі (здутті живота) і такого, необхідно відразу звернутися до лікаря-проктолога, який допоможе розібратися, в чому реальна причина даного стану. Все це може бути проявом захворювань не тільки жовчного міхура, печінки, підшлункової залози, шлунка, а й проктологічною проблемою (зокрема – поліпа, або пухлини товстої кишки). Для вибору правильного та ефективного лікування необхідне проведення комплексного обстеження, в яке входить першочергово огляд пацієнта, проведення ректо- та колоноскопії (візуальний огляд товстої кишки – прямої та ободової) та, при необхідност, інших додаткових методів обстеження. Необхідно усвідомити, що, чим раніше буде встановлений діагноз, тим своєчасніше та ефективніше буде лікування. Потрібно прийти до лікаря-проктолога і обстежитися – краще переконатися, що, як то кажуть «все добре», ніж пропустити початок захворювання, яке, на жаль, може бути досить грізним.
– Більшість людей бояться або соромляться зазначених маніпуляцій. Як з цим бути?
– Це стереотипи, яких необхідно позбуватися. Обстежити власний організм, щоб бути здоровим, набагато простіше, ніж здається. Сьогодні фахівці шведсько-українського медичного центру «Angelholm» роблять все необхідне, щоб Ви почувалися комфортно і впевнено в будь-якій ситуації. Після проведеного обстеження, Ви отримаєте висновок та рекомендації фахівця щодо Вашого стану здоров’я. В разі необхідності Ви матимете можливість отримати лікування в Центрі «Angelholm».
– З  якими  проблемами  можна звернутися  до  Вас  у  шведсько-український  медичний  центр «Angelholm»?
– На зараз у Центрі проводять діа-гностику та лікування проктологічних захворювань прямої, ободової кишок, навколопрямокишкової клітковини, крижо-куприкової ділянки а саме: геморою, тріщин (гострих та хронічних), гострих та хронічних парапроктитів (нориць, або свищів), конділоматозу перианальної ділянки, ректоцеле, кокцигодинії (болей в ділянці куприка), гострих (з нагноєнням) та хронічних (з утворенням нориць) кіст крижо-куприкової ділянки,поліпів (з видаленням їх без розрізу і «входження» в черевну порожнину, а саме через колоноскоп, навіть, при бажанні пацієнта, без застосування наркозу), а також лікування запальних і дуже грізних (можливі виражені кишкові кровотечі чи переродження в злоякісний стан) захворювань товстої кишки, таких як ерозивний проктосигмоіідит, неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона тощо.
– Дякуємо Вам за корисну інформацію.  Ваші  побажання  нашим читачам.
– Не зволікайте, звертайтесь і пам’ятайте, що здоров’я-це найцінніший скарб, найдорогоцінніший та найважливіший дар природи, який необхідно берегти! То ж, бажаю усім здоров’я, злагоди і миру!
 
Розмову вела Тетяна Халявка.